Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
„Traidenio“ gaminiai ES šalių biodujų jėgainėms
2011 08 29
„Traidenio“ gaminiai ES šalių biodujų jėgainėms

ES šalyse sparčiai plečiama alternatyvių energijos rūšių gamyba siekiant atsiriboti nuo tradicinių dujų tiekėjų, mažinti oro taršą, įsisavinti ES lėšas ir efektyviai išnaudoti savo šalies išteklius. Viena tokių rūšių yra biodujų išgavimas ir panaudojimas. Šiame technologiniame procese susidaro agresyvios terpės, kurių apdirbimui reikalinga įranga: biodujų išvalymo talpos – skruberiai. Jie turi būti pagaminti arba iš stiklaplasčio arba iš labai brangaus metalo.

Danijos firma „Renew Energy“, įgyvendinanti biodujų jėgainių projektus, pasirinko „Traidenio“ pasiūlytus įrenginius - skruberius, kaip tinkamiausius tokiems projektams. „Renew Energy“ įgyvendina biojėgainių projektus Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, JAV.

Šiuo metu „Traidenyje“ gaminamos biodujų išvalymo talpos - skruberiai Danijos ir Lenkijos biodujų jėgainėms. Įrenginiai skirti sierai išvalyti iš bioreaktoriuje išgaunamų biodujų. Tai dvisluoksnė stiklaplasčio talpa su termoizoliaciniu užpildu ir su viduje sumontuota įranga.

1,6 MW galingumo biojėgainėms „Blabjerg“ (Danijoje) ir „Alter Power“ (Lenkijoje) pagamintų skruberių vidinis skersmuo yra 4 m, o  išorė yra apšiltinta 10 cm poliuretano (PU) sluoksniu, kurį nuo išorinių gamtos veiksnių saugo papildomas stiklaplasčio sluoksnis. Tokia dvisluoksnė sienelės konstrukcija užtikrina 4,8 m²•K/W šiluminę varžą. Talpos apačioje virš biodujų įtekėjimo angos yra grotos ant kurių yra patalpinta bioįkrova, užimanti 75 m³ tūrį, o bendras svoris 26 tonos.

Biodujos į talpą patenka per dugne esančias įtekėjimo angas ir kildamos aukštyn prateka pro bioįkrovą, kurioje yra bakterijos. Jos pasisavina sierą iš pratekančių biodujų ir  nusodina bioįkrovos paviršiuje. Pasiekę talpos viršų išvalytos biodujos nukreipiamos tolesniam panaudojimui. Talpoje yra sumontuotos flanšinės jungtys ir landos, skirtos vidaus įrangai sumontuoti, patikrai ir eiliniams valymo darbams atlikti.

Skruberio nuotraukas Danijos„Blabjerg“ biojėgainei galite peržiūrėti čia.

Skruberio nuotraukas Lenkijos „Alter Power“ biojėgainei galite peržiūrėti čia.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.