Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Gamtiniai reikalai nekenksmingi aplinkai
Gamtiniai reikalai nekenksmingi aplinkai
Užmiesčio sodybose, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų miesto kanalizacijos tinklų, vienintelė išeitis, nekenksminga gamtai - įdiegti  vietos nuotekų utilizavimo įrenginius, nes nuo 1992m. nė vienas leidimas naujai statybai neišduodamas (jeigu nėra galimybės prisijungti prie miesto tinklų) nesant nuotekų valymo sistemų. Visi kiti teršiantys gamtą sprendimai gali kainuoti administracinę baudą nuo 1000 iki 5000 litų, kurią skiria Gamtos apsaugos inspekcija.

Anksčiau buvo naudojamos išsėmimo duobės arba septikai.

Naudoti išsėmimo duobes nėra patogu, nes reikia samdyti specialią mašiną, kuri išsiurbtų susikaupusias nuotekas.

Valant nuotekas skeptikuose nuotekų valymas atliekamas dviems etapais:

    * sėsdinimas;
    * infiltracijos laukai.

Atitekėjusios nuotėkos patenka į septiką-sėsdintuvą, kur vyksta suspenduotų dalelių gravitacinis atskyrimas bei susikaupusio dumblo anaerobinis skaidymas. Iš čia nuotekos patenka į infiltracijos laukus, kur vanduo toliau valomas per skaldos – žvyro filtrą, o po to paskleidžiamas į aplinką.

Šio tipo valymo įrenginių privalumas tas, kad nenaudojama elektros energija. Ši sistema labiausiai tinka laikino naudojimo pastatuose – vasarnamiuose, sodybose. Sistemos trūkumas – nepakankamai aukštas išvalymo laipsnis, didelis infiltracinio lauko plotas, priklausomybė nuo geologinių sklypo sąlygų ir reljefo bei ribotas infiltracinio lauko tarnavimo amžius. Pastebėta, kad maždaug po penkerių eksploatavimo metų infiltracinis laukas užsiteršia, sumažėja nuotekų infiltracija į gruntą, todėl reikia jį renovuoti.

UAB „Traidenis“ siūlo efektyvesnę biologinio valymo sistemą: įrenginiuose nuotekos valomos mikroorganizmų pagalba. Kad įrenginiai veiktų, specialia orapūte pučiamas oras. Įrenginių privalumai:

    * aukštas išvalymo laipsnis (95-98 proc. teršalų);
    * nereikalinga papildoma filtracinė įranga;
    * išvalytas nuotekas tiesiogiai galima išleisti į aplinką;
      užima kur kas mažiau vietos nei septikai (sumažėja žemės darbų apimtys),
    * nėra vidinių judančių dalių, kurias reikėtų prižiūrėti ar keisti,
    * išvalytas nutekamasis vanduo yra skaidrus ir bekvapis.

Ši sistema sunaudoja nedaug elektros energijos.

Jeigu reikia valyti didesnius nuotekų kiekius, keleto namų ar visos gyvenvietės nuotekų valymo įrenginiai montuojami iš atskirų gamyklinėmis sąlygomis pagamintų nuotekų valymo blokų. Naudojantis nuotekų valymo blokais, buvo sukurta modulinė nuotekų valymo įrenginių sistema, pritaikant ją naujai statomų gyvenviečių ar miesto kvartalų nuotekoms valyti. Montuojant modulinius valymo įrenginius iš atskirų blokų, valymo įrenginių parinkimas bei paleidimas eksploatuoti tampa nesudėtingas, lengvai keičiamas, priklausomai nuo nuotekų kiekių, užterštumų bei kitų faktorių. Pasikeitus nuotekų surinkimo sąlygoms, kai gyvenvietės nuotekos nukreipiamos į centralizuotus miesto ar miestelių nuotekų tinklus, modulinių valymo įrenginių blokus galima išmontuoti ir perkelti visus arba jų dalį į kirus objektus.

Įmonė taip pat gamina paviršinių, pramoninių nuotekų valymo įrenginius, įvairias chemiškai atsparias talpas, baseinus, biotualetus, cheminius tualetus bei kitus gaminius iš stikloplasčio.

Bendrovė „Traidenis“ pagamino ir sumontavo daugiau nei 2000 įvairių valymo įrenginių ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Kaliningrado srityje. Bendrovė yra Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Inžinerinės ekologijos asociacijos bei Vandens tiekėjų asociacijos narė, taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Aplinkos vadybos ir audito institutu, kurio mokslininkai konsultuoja bendrovės darbuotojus bei padeda diegti naujas nuotekų valymo technologijas.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.