Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Naujas gaminys geležinkelius saugo nuo taršos
Naujas gaminys geležinkelius saugo nuo taršos
Naftos produktų surinkimo sistemos geležinkeliams sėkmę lėmė visiškas jų surinkimas nuo kelio paviršiaus

UAB “Traidenis” “Metų gaminio” konkurse dalyvauja nuo 1999-ųjų ir nuolat laimi prizus. AB “Lietuvos geležinkeliai”, UAB “Traidenis” pasiūlius, šiame konkurse dalyvauja pirmą kartą. Visiems žinoma, kad įdiegti naują gaminį sunku, visada atsiranda abejojančiųjų.

Geležinkelininkai pirmieji ir vieninteliai Lietuvoje dviejuose objektuose jau įgyvendino grunto apsaugos nuo teršimo ir naftos produktų surinkimo projektą.

Geriausias variantas

Kelių apsauga nuo naftos produktų visuomet aktuali geležinkelininkams. Stebint geležinkelio stotis, depus nustatyta, kad keliai, kuriuose ilgiau stovi lokomotyvai, užteršti naftos produktais. UAB “Traidenis” daug produkcijos gamina iš stiklaplasčio. Tai įvairūs valymo įrenginiai, rezervuarai. Prieš dvejus metus kilo idėja pagaminti specialius padėklus geležinkelio keliams apsaugoti nuo naftos produktų, ištekančių iš lokomotyvų ir dyzelių. Tas sumanymas patiko geležinkelininkams, todėl 2002 metų rudenį Klaipėdoje, Radviliškio lokomotyvų depo ceche, 98 m ilgio ruože, ant pabėgių buvo sumontuotos specialios dangos iš poliesterio. Idėjai įgyvendinti susitelkė UAB “Traidenis” inžinieriai technologai ir geležinkelių projektuotojai.

AB “Lietuvos geležinkeliai” kelius, ant kurių patenka daugiausia naftos produktų, yra betonavę, naudoję geoplėvelę, tačiau poliesterio danga pasirodė priimtiniausia. Ji apsaugo gruntą nuo taršos naftos produktais ir Baltijos jūros baseino šalyse naudojama jau keletą metų, o Lietuvoje panaudota pirmą kartą.

Puikiai sulaiko naftos produktus

Naftos produktų surinkimo sistema numatyta iš šilumvežių, cisterninių vagonų ištekėjusiems naftos produktams surinkti. Šią sistemą sudaro virš pabėgių įrengiama gruntą apsauganti stiklaplasčio danga, lietaus surinkimo šulinėliai, smėliagaudė ir naftos gaudyklė, montuojami šalia geležinkelio.

Nulašėję naftos produktai su lietaus vandeniu patenka į kolektorių, po to – į smėliagaudę bei naftos gaudyklę ir iš ten išvežami. Danga atspari mechaniniams, cheminiams poveikiams, smūgiams, šalčiui, saulės spinduliams bei naftos produktams.

Naujasis gaminys sulaiko 100 % naftos produktų teršalų bei saugo nuo jų gruntą, o surinkti naftos produktai gali būti vėl panaudojami.

Tiktų kitoms įmonėms

Gaminio sėkmę lėmė puiki teršalų surinkimo sistema bei gaminio kokybė, ilgaamžiškumas. Patvari, lengva stiklaplasčio konstrukcija yra atspari mechaniniams, cheminiams poveikiams, smūgiams, šalčiui, saulės spinduliams ir naftos produktams. Taip pat gauta ekonominė nauda, nes neteršiama aplinka, o surinktus naftos produktus galima vėl panaudoti.

Pagrindiniai naftos produktų surinkimo sistemų vartotojai yra „Lietuvos geležinkeliai“. Ši priemonė labai tiktų naftos perdirbimo įmonei “Mažeikių nafta”, kitoms įmonėms, kurios atlieka skystų naftos produktų krovos darbus ar teikia naftos gabenimo Lietuvos geležinkeliais paslaugas. Naftos produktų surinkimo sistema gali būti naudojama ne tik mūsų šalyje, bet Baltijos šalyse, ES, NVS.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.