Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Naftos produktų surinkimo įranga
Naftos produktų surinkimo įranga
Grunto apsaugos nuo užteršimo ir naftos produktų surinkimo įranga montuojama ant geležinkelio pabėgių. Ji įrengiama ištekėjusiems iš šilumvežių cisterninių vagonų (pakrovimo bei iškrovimo metu) naftos produktams surinkti.

Geležinkelio keliai ant kurių stovi riedmenys (lokomotyvai, dyzeliai, cisternos) padengiami UAB “Traidenis” gaminamų poliesterinės medžiagos panelėmis. Jos dedamos tarp geležinkelių bėgių ir geležinkelio kelio kraštų, o gaminamos keturių tipų: geležinkelio tarpukelės GT –1, GT –1r ir geležinkelio kraštinės GK –2, GK-2r. Su su “r” indeksu yra su apskritimo spinduliu  R=400m. Ilgis yra 12m. Panelės turi standumo briaunas, trapų angas. Jos gaminamos formavimo būdu su nuolydžiu į trapo pusę. Sumontuotos ant pabėgių, tarpusavyje jungiasi trapais. Panelės montuojamos su užleidimais, kad per sujungimus danga nepraleistų teršalų. Jos yra atsparios mechaniniams, cheminiams poveikiams, smūgiams, šalčiui, saulės spinduliams bei naftos produktams. Nulašėję naftos produktai su lietaus vandeniu patenka į kolektorių, paskui į smėliagaudę, į naftos gaudyklę arba flotatorių, užtikrinančius išvalymo laipsnį iki 1 mg/l.

Naujojo gaminio privalumai

Sulaiko 100 proc. naftos produktų teršalų. Patvari, lengva stiklaplasčio konstrukcija yra labai tvirta.

Poliesterinės dervos ir polimerbetonio konstrukcija yra ne tik tvirta, bet ir atspari naftos produktų poveikiui, nepraleidžia vandens. Saugo gruntą nuo naftos produktų teršalų. Surinkti naftos produktai gali būti vėl naudojami išvalyti arba sudeginami kaip kuras.

Stebint geležinkelio stotis, depus, nustatyta, kad keliai, kuriuose ilgiau stovi lokomotyvai, užteršti naftos produktais. Pagal AB “Lietuvos geležinkeliai” ataskaitas, kasmet į aplinką per nesandarumus patenka apie 1000 t naftos produktų.

UAB “Traidenis” seniai gamina produkciją iš stiklaplasčio, kuri yra lengva, atspari mechaniniams bei aplinkos poveikiams, todėl įmonėje gimė idėja gaminti specialus padėklus, kurie sulaikytų iš šilumvežių ar kitų taršos šaltinių ištekančius naftos produktus, neleistų jiems patekti į gruntą ir jį užteršti. Šiai idėjai įgyvendinti buvo sukurta darbo grupė, sudaryta iš UAB “Traidenis” inžinierių - technologų ir “Lietuvos geležinkeliai” bendrovės  projektuotojų. Grupė  atliko visus darbus, pradedant nuo naftos produktų surinkimo įrangos projekto parengimo.

AB “Lietuvos geležinkeliai” kelius, ant kurių daugiausia patenka naftos produktų, anksčiau betonavo, naudojo geosintetinę plėvelę, tačiau poliesterinė danga pasirodė priimtiniausia.

Surinkti naftos produktai gali būti panaudoti kaip antrine žaliava kurui, katilinėse.

Poliesterinė danga, sauganti gruntą nuo taršos naftos produktais, Baltijos jūros baseino šalyse naudojama keletą metų, tačiau Lietuvoje ji panaudota pirmą kartą. UAB „Traidenis“ pirmą kartą Lietuvoje apsauginę stiklapalsčio dangą įrengė 2002m. gruodžio mėn. – Radviliškio lokomotyvo depo Klaipėdos ceche 98 m ilgio ir Vilniaus lokomotyvų depe 60m ilgio atkarpose. 2003 metais Vaidotų ceche įrengti dar du lokomotyvų stovėjimo keliai po 72 m.

Sėkmingą gaminio įdiegimą nulėmė gautas aukštas teršalų surinkimo laipsnis, gera gaminių kokybė, ilgalaikiškumas, patvari, lengva stiklaplasčio konstrukcija.

AB “Lietuvos geležinkeliai” per artimiausius 3-5 metus analogiškas dangas numato įdiegti visuose aplinkosauginiu požiūriu jautriose vietose.

Pagrindiniai naftos produktų surinkimo įrangos  vartotojai yra „Lietuvos geležinkeliai“. Ši priemonė labai tiktų naftos perdirbimo įmonei “Mažeikių nafta”, AB „Achema“, kurios atlieka skystų naftos produktų krovos darbus (Klaipėdos uostas), bei įmonės, teikiančios naftos gabenimo paslaugas Lietuvos geležinkeliais.

Ši naujovė – apsauginės stiklaplasčio dangos padėjo išvengti konfliktų su Klaipėdos ir Vilniaus regionų departamentų Naujos apsauginės dangos padėjo išvengti konfliktų su Klaipėdos ir Vilniaus regionų departamentų inspektoriais. Jie taip pat pripažino priemonės naudingumą. Todėl tas dangas galės panaudoti ir kitos kaimyninės valstybės.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.