Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Išplukdymo įrenginys - Flotatorius F –2003
Išplukdymo įrenginys - Flotatorius F –2003
Įrenginio veikimo principas pagrįstas išplukdymu (flotacija). Tai viena iš adsorbcinio – burbulinio atskyrimo rūšių, pagrįsta teršalų aglomeratų išplukdymo disperguota dujine faze, kuri suformuoja koncentruotą produktą nuotėkų paviršiuje. Šiame įrenginyje iš nuotėkų galima atskirti riebalus, naftos produktus, smulkias drumzles (kurių hidraulinis stambumas ne mažesnis kaip 0,01 mm/s), detergentus bei įvairios sudėties dumblo mišinius.

Flotatorius F - 2003 sukurtas, įgyvendinant Valstybinę aplinkos apsaugos strategiją- sumažinti pramonės ir žemės ūkio gamybinių objektų nuotėkomis aplinkos bei požeminio vandens teršimą. Jį sukuriant panaudota moderni saturavimo sistema, leidžianti efektyviai,  minimaliomis sąnaudomis, pašalinti dispersinėje fazėje esančią taršą, nesvarbu, kokia jų kilmė. Įrenginys sudarytas  moduliniu principu. Tai leidžia:

    * operatyviai keisti įrenginio našumą;
    * pritaikyti įvairios kilmės technologinių skysčių, skystų atliekų bei nuotėkų valymui;
    * keisti įrenginyje išplukdomų teršalų frakciškumą.

Taigi sukurtas lankstus technologinis modulis, su didelėmis panaudojimo galimybėmis.

Proceso aprašymas

Nuotėkos, kurių tarša (ar dalis taršos) yra dispersinėje fazėje, tiekiamos į flotavimo kamerą. Oro vandens mišinio gamybai naudojamas iš dalies nuskaidrintos nuotėkos, kurias siurblys tiekia į saturatorių, į kurį kompresoriumi tiekiamas oras. Iš saturatoriaus ištirpusio oro ir vandens mišinys įpurškiamas į flotavimo kamerą. Dėl staigaus slėgio pokyčio susidarydami mikroburbuliukai intensyviai maišomi su nuotėkose esančiomis taršos dalelėmis ir kartu su teršalais iškeliami į paviršių. Paviršiuje iškilęs flotatas specialiu mechanizmu nugriebiamas į surinkimo lataką, iš kurio surenkamas į konteinerį. Apvalytas vanduo išteka pro teleskopinį vamzdį, kuris kartu reguliuoja ir nuotėkų lygį flotavimo kameroje.

Papildomas koaguliacijos, flokuliacijos įrenginys gali būti naudojamas taršos dispersijai sudaryti ar padidinti, atsižvelgiant į apdorojamus technologinius skysčius, skystas atliekas ar nuotėkas.

Techniniai duomenys:

Našumas, m3/h – iki 5;
Instaliuotas galingumas kW – 5,0, 400/220 V, 50 Hz;
Suvartojama oro prie atmosferos slėgio l / h - iki 300;
Flotacinės kameros talpa, m3 - 1,8;
Gabaritiniai matmenys: L x B x H, m - 2,72 x 1,62 x 2,59;
Masė, kg – 900.

Šį flotatorių galima naudoti:
Maisto pramonėje, gamybos sferoje


    * skerdyklose; atliekų perdirbimo įmonėse;
    * mėsos perdirbimo pramonėje; muilo gamyboje;
    * žuvies perdirbimo pramonėje; grunto valymo technologijose;
    * pieno perdirbimo pramonėje; tekstilės pramonėje;
    * maisto perdirbimo pramonėje; kosmetikos gamyboje;
    * aliejaus ir taukų gamybos pramonėje; metalinių ir polimerinių dangų cechuose;
    * konservų fabrikuose. naftos produktų perdirbimo įmonėse;
    * produktų regeneravimo sferoje;
    * popieriaus pramonėje.

 

Atsižvelgiant į valomą  technologinį skystį, skystų atliekų ar nuotėkų fizikines chemines savybes, įrenginiui gaminti parenkama chemiškai ir mechaniškai atspari medžiaga. Tai - stiklaplastis, nerūdijantis plienas ar polimerinės medžiagos. Taip pat įrenginys gali būti komplektuojamas įvairia automatika, užtikrinančia stabilų siurblio darbą, o kompresoriumi – pagal atskirą užsakovo pageidavimą.

UAB „Traidenis“ diegia aplinkosaugos ir valdymo sistemą, kuri atitinka ISO 14000 tarptautinį standartą. Per 8 veiklos metus bendrovė daug kartų apdovanota už pasiekimus aplinkosaugoje.

Žemės ir miškų parodoje „Ką pasėsi ...2004“ už išplukdymo įrenginį gavo laureato medalį.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.