Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Žurnalas „Lietuva pristato“ 2004/05
Žurnalas „Lietuva pristato“ 2004/05
UAB „Traidenis“ aplinkosaugos srityje dirba nuo 1996m. Veiklos pradžioje įmonė gamino mažo našumo buitinių nuotėkų valymo įrenginius, o praėjus keleriems metams jau buvo matomi pirmųjų pastatytų įrenginių rezultatai. Jie buvo įvertinti LPK rengiamame konkurse, kuriame 1999 metų „Lietuvos metų gaminio” diplomas buvo įteiktas UAB „Traidenis“ mažo našumo buitinių nuotėkų valymo įrenginiams NV tipo. Dar po metų buitinių nuotekų valymo įrenginių technologija pripažinta geriausiu „Lietuvos metų gaminiu 2000“. Rinkos poreikiai augo didžiuliu greičiu, ir tiktai įmonės vadovų, technologų, mokslinių konsultantų įžvalgumas, sugebėjimas pateikti sprendimus, kai tik rinka jų pareikalauja, lėmė tolimesnę sėkmę. Technologijos, sukurtos gamybinių, paviršinių nuotėkų valymui netruko sulaukti įvertinimo – LPK 2001 m. konkurso „Lietuvos metų gaminys“ diplomas UAB „Traidenis“ paviršinių nuotėkų valymo įrenginiams NGP tipo. UAB „Traidenis“ gaminamų įrenginių kokybę lėmė ne tik technologijos, bet ir konstruktorių darbas. Gamybai pasirinkta visame pasaulyje populiari ir patikima medžiaga – stiklaplastis. Iš jo pagamintos talpos valymo įrenginiams yra lengvos, tvirtos, ilgaamžės ir neturinčios detalių, kurias reikėtų prižiūrėti, keisti. Jas nesudėtinga transportuoti, montuoti patogiausioje vietoje. Atsižvelgiant į šias savybes buvo kuriamos technologijos mažųjų (iki 2000 gyventojų) ir vidutinio dydžio gyvenviečių nuotėkų valymui. Būtent ši UAB „Traidenis“ technologų ir konstruktorių sukurta modulinė technologija, kaip gyvenviečių ir naujai statomų kvartalų nuotėkų valymo įrenginiai, buvo pripažinta 2002 metų LPK konkurso „Lietuvos metų gaminys“ laimėtoju ir pelnė medalį. Visi moduliniai nuotėkų valymo įrenginiai, kuriuos pagamino, paleido, techninės priežiūros darbus atliko UAB „Traidenis“ specialistai, dirba puikiai. Per savo gyvavimo metus įmonė pagamino ir sumontavo daugiau kaip 3000 įrenginių, iš jų apie 2000 buitinių nuotėkų valymo, kurie išvalo virš 23 000 m3/d nuotėkų, o tai atitinka beveik 139 000 GE. Tyrimų rezultatai leidžia teigti, kad nuotėkų išvalymo efektyvumas yra 95–98 %, o liekamasis užterštumas 3-4 kartus mažesnis nei reikalauja Lietuvos įstatymai.

Pasiekti konkretūs rezultatai neliko nepastebėti – LR Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Inžinerinės ekologijos asociacija ir Aplinkos vadybos ir audito institutu nominacijoje „Palankiausias aplinkai produktas“ diplomais ir bronzinėmis skulptūrėlėmis mažų įmonių tarpe apdovanojo UAB „Traidenis“ 2001 m. už pasiekimus aplinkosaugoje, o 2002 m. už šiuolaikinį produktą, atsižvelgiant į aplinkos ir visuomenės sveikatos problemas.

Taikomos naujovės ir priimami sprendimai buvo įvertinti 2003 metais – Lietuvos pramonininkų konfederacijos Prezidiumas suteikė Profesijos Riterio nominaciją Gintarui Vinikaičiui, UAB “Traidenis” inžinieriui – technologui, už nuopelnus naujų technologijų nuotėkų valymui kūrimą ir diegimą, o pati bendrovė mažų įmonių grupėje tapo konkurso „Sėkmingai dirbanti įmonė“ nugalėtoja ir gavo garbės diplomą už nuopelnus modernizuojant gamybą, gerinant darbo sąlygas, plečiant produkcijos asortimentą ir rinkas. 2002 – 2003 metais buvo sukurtas ne vienas naujas produktas, o kaip daugiausiai pastangų ir kruopštumo pareikalavusius gaminius reikėtų paminėti chemiškai ir mechaniškai atsparias paviršiaus dangas, (pritaikyta AB „Achema“ ir AB „Lietuvos energija“), ir naftos produktų surinkimo sistema geležinkeliams. UAB „Traidenis“ pasiūlyta surinkimo sistema yra atspari cheminiam, mechaniniam poveikiui, smūgiams, saulės spinduliams, šalčiui. Tokios sistemos buvo įrengtos kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Klaipėdoje ir Vilniuje. 2003 metais Lietuvos metų gaminio konkurse UAB „Traidenis“ ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ buvo apdovanoti medaliu už naftos produktų surinkimo sistemą.

2004 metais bendrovė už pasiekimus aplinkosaugos srityje apdovanota įvairiais prizais, diplomais, padėkos raštais.

Vis didėjančios gamybos apimtys ir gausesnis asortimentas bei rinkos poreikiai paskatino įsteigti UAB „Traidenis“ atstovybes visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Įmonės atstovai taip pat dirba Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje.

Vienas iš didžiausią perspektyvą turinčių projektų, kuriame dalyvauja UAB „Traidenis“, yra „Baltijos biodujų technologijos“ (BBT). Viena iš pagrindinių darbo krypčių yra žemės ūkio gamybos, perdirbamosios pramonės, prekybos bei buitinių biodegraduojančių atliekų perdirbimas į biodujas, biodujų išgaravimas iš sąvartynų, biodujų panaudojimas alternatyvios energijos gavybai. BBT yra atvira grupė, galinti plėstis naujais nariais, dirbančiais šioje srityje.

Atlikta daug darbų, sukurta ir pagaminta įvairių įrenginių, kurių dar nepaminėjome – tai ir atsparios agresyviems skysčiams talpos (1-100m3), sąvartyno dujų surinkimo sistemos, oro taršos valymo įrenginiai, ir biotualetai, kilnojami lauko tualetai, ir įvairaus dydžio ir gylio baseinai, nusileidimo kalneliai iš stiklaplasčio.

Įmonė, siekdama neprarasti lyderio pozicijų Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, jau įdiegė aplinkosaugos vadybos sistemos standartą ISO 14001 ir kokybės vadybos standartą ISO 9001. Tik šių standartų reikalavimus atitinkanti įmonė galės laisvai konkuruoti didelėje ES rinkoje, o tam UAB „Traidenis“ yra visiškai pasiruošusi.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.