Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Aplinkosaugos įrenginių gamintojai nepasiduoda
Aplinkosaugos įrenginių gamintojai nepasiduoda
Greitai Ūkio ministerija iš naujo svarstys ekologinės inžinerijos lyderės Lietuvoje, “Traidenio” bendrovės, gaminančios buitinių ir pramoninių nuotekų valymo įrengimus, paraišką paramai iš ES fondų gauti.

Nepaisant to, kad bendrovei nebuvo skirta prašoma finansinė parama, ji net nesulaukusi sprendimo ėmėsi projektą įgyvendinti. Balandžio mėnesį darbą pradės naujas surinkimo cechas, kurio plėtrai ir buvo prasoma paramos.

“Manau, kad įvyko nesusipratimas. Galbūt verslo paramos agentūroje mus neteisingai suprato ir įvertino. Tikimės, kad dar kartą peržiūrėjus pristatomą projektą bus atsižvelgta į aplinkosaugininkų ir verslininkų vertinimus.

Nuo mūsų plėtros didžia dalimi priklauso ir visos pramonės perspektyva, nes šiandien, kai skiriama daug dėmesio ekologijai, sunku įsivaizduoti įmonę be modernių vandenvalos įrengimų,”- teigė “Traidenio” generalinis direktorius Sigitas Leonavičius.

Gaisras nesužlugdė

Antrą dešimtmetį skaičiuojanti bendrovė, savo veiklą pradėjusi nuo biologinių valymo įrenginių individualiems namams, dabar pagal pačias pažangiausias technologijas gamina plataus asortimento vandenvalos įrenginius, naftos produktų surinkimo sistemas gyvenvietėms, pramonės ir naftos įmonėms.

Beveik prieš porą metų bendrovę nusiaubęs gaisras padarė nuostolių maždaug už milijoną litų.Ugnis sunaikino visas gamybines patalpas, įrengimus ir gatavą produkciją. Tačiau “Traidenio” veikla buvo nutrūkusi vos dešimt dienų. Prisiglaudusi bendrovių “Murenos” ir “Astros” patalpose įmonė vykdė savo įsipareigojimus užsakovams.

Prabėgus po gaisro kiek daugiau nei metams,”Traidenis” šventė įkurtuves atstatytose patalpose.

Keturis kartus padidejusiose gamybinėse patalpose sukurtos geresnės darbo sąlygos. Pagal naujausius statybos ir darbo saugos reikalavimus įrengtas stiklo plastiko gaminių formavimo cechas. Jame sumontuoti 4 JAV kompanijos “Glaskraft” pagaminti laminavimo aparatai (iki tol dirbo vienu). Pavasarį pradės veikti naujas gaminių surinkimo cechas.

Bendrovės strateginiame plane apyvartą numatyta padidinti daugiau kaip du kartus.

Lenkia ES standartus

Pasak Leonavičiaus, sparčiai vystantis pramonei, jos plėtra be nuotekų valymo įrenginių neįmanoma. Kiekviena įmonė, norėdama gauti ES paramą, pirmiausia privalo išspręsti aplinkosaugos klausimus.

Todėl vis didėjant tokių gaminių paklausai, “Traidenis” daugiausia gamina pramoninių nuotekų įrenginius.

Bendrovės technologijos skyriuje dirba 11 aukštos kvalifikacijos specialistų. Taikant jų sukurtas technologijas buitines nuotekas galima išvalyti iki geriamo vandens lygio. Naftos produktų išvalymo normatyvai gerokai lenkia ES standartus, pagal juos 1 litre vandens leidžiama norma – 5 miligramai teršalų. Pritaikius alytiškių technologijas, naftos produktų lieka 0,5 miligramo.

Bendrovė aktyviai bendradarbiauja su šalies aukštosiomis mokyklomis, rengiant šios srities specialistus ir kuriant naujas technologijas. “Traidenis” produkciją eksprtuoja į Latviją, Baltarusiją, Rusiją, bendradarbiauja su partneriais iš Prancūzijos, Čekijos, Estijos, Italijos. Pasiūlymų dėl bendrų gaminių sulaukė iš Skandinavijos ir Airijos. Šiais metais planuojama atidaryti nuotekų valymo įrenginių linijas Ukrainoje ir Rusijoje.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.