Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Alytiškių įrenginiai valys tolimus kraštus
Alytiškių įrenginiai valys tolimus kraštus
Alytiškė UAB „Traidenis“, nuotekų valymo įrenginių gamintoja, plečianti savo veiklą Rusijoje bei Ukrainoje jau pradėjo domėtis tolimųjų šalių rinka, naujų klientų dėka šiemet apyvartą planuoja padidinti nuo 10 iki 30 mln. Lt. Įmonė žada pati susirungti su jos gaminių plagiatoriais.

Bendrovės generalinis direktorius Sigitas Leonavičius ką tik sugrįžo iš Kuveito, kur su aukštais vietos valdininkais kalbėjo apie galimybę eksportuoti ten produkciją.

„Galimybės šioje šalyje – milžiniškos. Nors kraštas labai turtingas, tačiau nuotekos nesutvarkytos. Mane žavi tai, jog šiuo atveju ne mes siūlome produktą, bet jie nori mūsų gaminio“,- pasakoja p. Leonavičius.

Tramplinas

Direktorius tikisi, jog iš Kuveito galbūt pavyks įsiskverbti į gretimų šalių – Irano, Pakistano – rinkas. Pradėti gamybos Kuveite neplanuojama, nes žemė ten labai brangi. Nuotekų valymo įrenginiai bus gaminami Lietuvoje ir gabenami laivais.

„Labai gerai, jog kai Lietuvoje mums pats darbo įkarštis, ten – sąstingis, ir atvirkščiai“, - planuoja vadovas.

„Traidenis“ žvalgosi ne tik Artimuosiuose Rytuose – jų planuose Ukraina ir Rusija. Pastarojoje pradės veikti šiek tiek didesnė nei Lietuvoje esanti įmonė. Pastatai jau baigiami įrengti pagal „Traidenio“ pateiktas rekomendacijas.

„Mes nesteigiame savo įmonių, bet parduodame technologijas, prekės ženklą, sutvarkome sertifikatus ir nuolat atnaujiname technologiją. Panašų projektą vykdome ir Ukrainoje“, - apie plėtrą pasakoja p. Leonavičius.

Kova su garažais

„Didelė bėda – mūsų gaminių plagiatas. Pernai bylinėjomės su dviem įmonėmis – jos paprasčiausiai nukopijavo mūsų gaminius ir jais prekiavo nepateikdamos jokių skaičiavimų, sertifikatų, kurie reikalingi pagal mūsų šalies įstatymus. Viena bendrovė netgi savo tinklapyje buvo įdėjusi nuorodą į mūsų puslapį ir skelbėsi, jog parduoda tokius pat įrenginius“,- stebisi p. Leonavičius.

Viena pirataujanti įmonė dirbo Kaune, kita – Alytuje. Nors vieną iš plagiatorių teisėsaugos pareigūnai pagavo už rankos be dokumentų parduodant nukopijuotą gaminį, tačiau viskas baigėsi tik nedidelėmis administracinėmis baudomis šių bendrovių vadovams. Pasiekti, jog plagiatoriai būtų nubausti už intelektualinę vagystę, nepavyko.

Išstums patys

Vadovas neslepia, jog tokie kopijuotojai kenkia ir „Traidenio“ vardui, nes klientui produktas parduodamas pigiau, tačiau dažniausiai ne visai sukomplektuotas, ir žmogus nežino, kaip juo naudotis. Pernai vien Kaune garažuose nelegalias kopijas gamino 2-3 bendrovės.

„Piratavimo turbūt neišgyvendinsime. Skaudžiausia, jog diskredituojamas įmonės vardas, ant gaminių netgi dedamas mūsų ženklas. Manau, jei teisiškai neįmanoma kovoti, mes juos paprasčiausiai išstumsime iš rinkos, nes mūsų gamybos pajėgumai leis tai padaryti:,- žada p.Leonavičius.

„Traidenis“ baigia įrengti naują cechą, kuriame bus įdiegtos pačios naujausios gamybos technologijos.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.