Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Praėjus dvejiems metams po gaisro, "Traidenis" sugrįžo namo
Praėjus dvejiems metams po gaisro, "Traidenis" sugrįžo namo
"Traidenio" generalinis direktorius Sigitas Leonavičius: "Lietuvos politikai, užuot riejąsi, turėtų pasukti galvas, kaip lengviau pritraukti į šalį investuotojų iš turtingų arabų kraštų?"


UAB "Traidenis" generalinis direktorius Sigitas Leonavičius 2004-ųjų liepos 10-ąją vadina juoda diena: įmonėje įsiliepsnojęs gaisras padarė per milijoną litų nuostolio, tačiau nepalaužė ir nesužlugdė noro bendrovę atstatyti, plėsti, į ją investuoti. Praėjusią savaitę "Traidenio" produkcijos surinkimo cechas iš nuomojamų patalpų AB "Astra" persikraustė į naują savą gamybinį pastatą. Šitą procesą generalinis direktorius pavadino taip: "Sveiki sugrįžę namo!"


Gaminių ir detalių vežiojimas buvo brangus


Praėjus dvejiems metams po gaisro, dabar "Traidenis" - jau visa šiuolaikiška nuotekų valymo įrengimų gamykla. Pernai spalį buvo pastatytas, įrengtas ir pradėjo veikti 2,3 tūkstančio kvadratinių metrų ploto formavimo cechas. Neseniai baigtas statyti, įrengtas ir jau dirba 1,3 tūkstančio kvadratinių metrų surinkimo cechas, administracijos patalpos.

"Formavimo ceche rasdavosi produkcijos komplektavimo detalės, o gaminiai būdavo surenkami nuomojamose patalpose "Astroje". Per visą miestą vežiojome detales ir gaminius. Įmonei finansiškai ta patalpų nuoma, transportavimas buvo gana skausmingas", - neslėpė S.Leonavičius.

Abu "Traidenio" gamybos pastatus statė UAB "Alytaus rentiniai". Ši Alberto Proškaus vadovaujama bendrovė statinius surentė kokybiškai ir greitai, nes įmonės visada randa bendrą kalbą.
"Dabar, kai visa gamykla jau vienoje vietoje, darbo našumas ir kokybė įgijo naują prasmę, nes turime stiprią tiek gamybinę, tiek intelektualiąją bazę. Statant įmonę prioritetai buvo ne tik kurti darbo vietas, bet ir sudaryti civilizuotas bei patogias darbo sąlygas žmonėms", - pasakojo generalinis direktorius rodydamas moderniai įrengtas buitines patalpas, valgomuosius, dušus, tualetus. Valgomuosiuose - šaldytuvas, viryklė, mikrobangų krosnelė, virduliai.

Prieš dvejus metus "Traidenyje" dirbo per penkias dešimtis, dabar - beveik pusantro šimto darbuotojų. Inžinerinį personalą papildė vandenvalos įrengimų konstruktoriai, technologai, rinkodaros specialistai, turintys ir magistrų laipsnius. "Tad dabar darbininkams reikia mažiau galvoti, jie naudojasi specialistų kokybiškai parengta technine dokumentacija", - teigė "Traidenio" vadovas.

Įmonėje pradėjo dirbti ir moterys
 
Anksčiau jos dirbti nebuvo priimamos ne dėl diskriminacijos ar ignoravimo, bet todėl, kad moterims nebuvo tinkamų darbo sąlygų. S.Leonavičiaus teigimu, bendrovės darbininkai uždirba 1,2-1,5 tūkstančio litų į rankas: "Atsakingai pareiškiu, kad įmonėje nėra jokių vokelių ar juodų buhalterijų". Per 50 darbuotojų apdrausti kaupiamoju draudimu.

Turint omenyje tai, jog bendrovės produkcija gaminama iš stiklaplasčio, buvo įdomu, ar ši gamyba nekenksminga žmonių sveikatai. "Žinoma, jei dirbtume garažo sąlygomis, sveikatai kenktų, bet moderniuose gamybiniuose pastatuose suprojektuota ir įrengta galinga ištraukiamoji ventiliacija, kompresorinė", - generalinis direktorius aprodė ūžiančius masyvius vamzdynus.

"Traidenis" į naujų gamybos pastatų statybą kasmet investuoja po 3 milijonus litų iš įmonės pelno ir kreditų lėšų. Čia pat sukiojasi įvairi technika, nes jau pradėta dar dviejų statinių - mechaninių ir stalių dirbtuvių, elektros ir automatikos ūkio padalinio statyba. Beveik stabilizavosi ir bendrovės produkcijos pardavimo rinkos: Lietuva, Latvija, Estija, Baltarusija, Kaliningrado sritis, Rusija. Taip pat ketinama įsitivirtinti Ukrainoje, Lenkijoje ir mezgama partnerystė su šių valstybių atstovais.

Kuveito verslininkams kantrybė gali išsekti

"Traidenis" liepą laukia verslininkų, su kuriais šį pavasarį S.Leonavičius buvo susitikęs Kuveite. "Šiam turtingam kraštui įdomi ne tik mūsų produkcija, bet ir kitos verslo sritys, turizmas. Įsivaizduokite, koks rojus žalia Lietuva ir lietūs dykumos saulės nualintiems Kuveito žmonėms! Deja, tenykščiams investuotojams lengviau pasiekti Didžiąją Britaniją negu Lietuvą - turiu galvoje vizas. Jiems artimiausia Lietuvos ambasada - Egipte, o toks tolokas atstumas tarp Egipto ir Kuveito - didelė kliūtis susitvarkyti vizų reikalus. Man susidarė įspūdis, kad Lietuvos politikai tik riejasi, bijo arabų kraštuose steigti ambasadas ir taip daro viską, jog Lietuvą aplenktų turtingų šalių investuotojų pinigai. Aš tiesiog bijau, kad Kuveito verslininkams išseks kantrybė, nes jie tvarkydami vizas į mūsų šalį patenka lyg į užburtą ratą", - kalbėjo S.Leonavičius.

Produkcija su sveikata susijusi tiesiogiai


"Traidenis" - Lietuvos ekologinės inžinerijos lyderis. Tad kiek įtakos gyventojų sveikatai turi taip tituluojama įmonė? "Be abejo, mūsų produkcija su žmonių sveikata susijusi tiesiogiai, nes naudojant nuotekų valymo įrengimus neteršiama aplinka, gamta, vandens telkiniai. Antai aplink Trakus, Perlojoje pastatyti mūsų valymo įrengimai neleidžia patekti fekalijoms į ežerus ir Merkį, ką jau kalbėti apie daugelį Lietuvos gyvenviečių", - aiškino pašnekovas.

Per Žemės dieną gausią "Traidenio" laurų kolekciją papildė dar vienas apdovanojimas. Aplinkos ministerija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Inžinerinės ekologijos asociacija, Aplinkos vadybos ir audito institutas įmonei įteikė diplomą nominacijoje "Palankiausias aplinkai produktas" už šiuolaikišką stiklaplasčio siurblinę.

Kartais Alytuje nebe iš pavydo tenka išgirsti, esą "Traidenis" labai jau giriasi ir didžiuojasi. O kodėl to nedaryti, jei pasitelkiant žmonių smegenis ir pinigų įmanoma Feniksui pakilti iš pelenų?! "Tai triūso, veržlumo, milžiniškų pastangų ir jėgų, brandaus ir kūrybingo kolektyvo veiklos rezultatas tiek šiandienai, tiek ateičiai", - mano S.Leonavičius.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.