Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Alytiškiai pavers Kuveito nuotekas savo pelnu
Alytiškiai pavers Kuveito nuotekas savo pelnu
Šiandien UAB „Traidenis“ ketina sudėlioti taškus ir galbūt pasirašyti sutartį su Kuveito bendrove „Arward International Group“ dėl Lietuvoje pagamintų valymo įrenginių tiekimo į šią šalį. Alytaus bendrovei tai labai didelis užsakymas – pavykus sandoriui jis sudarytų bendrovės metinę apyvartą.

Pradžioje tikimasi į Artimuosius Rytus eksportuoti 3 kompleksus, galinčius valyti po 1500m3 nuotekų per parą. Vienas toks įrenginys gali aptarnauti maždaug 6000 žmonių gyvenvietę.

„Jei nebus trikdžių, „Traidenio“ produkcija mūsų šalį turėtų pasiekti po 6-7 mėnesių“ – tikina Saleh Y. Al Jahail, kompanijos „Arward International Group“ viceprezidentas.

Alytiškiai tikisi, jog ši sutartis, dėl kurios pasirašymo dirbta dvejus metus, taps pradžia žengiant į kaimyninio Kuveitui Bahreino bei kiek tolimesnio Pakistano rinkas.

„Viltys, jog pradėsime bendrauti su Kuveito bendrovėmis, man atrodė realios per pirmąjį vizitą į šią šalį, nes susitikome su ministerijų atstovais, kurie kalbėjo labai konkrečiai. Dabar mes jau finišo tiesiojoje“, - įsitikinęs Sigitas Leonavičius, UAB „Traidenis“ generalinis direktorius.

Rinka milžiniška

„Arabai – prekybininkai, naftos gamyba amerikiečių rankose. Jų vyriausybės jau pradėjo kelti aplinkosaugos problemas. Joks stebuklas, jog mes radome šią nišą“, - tikina p. Leonavičius.

Vadovas sako savo akimis įsitikinęs, jog alytiškių technologijos ten turi labai didelę perspektyvą, nes ištisuose miestuose nėra normalių kanalizacijos valymo įrenginių, gatvėse nosį riečia nuotekų kvapas. Kai kurie didieji miestai nuotekas nevalydami leidžia į Persijos įlanką. O pinigų spręsti šioms problemoms arabai tikrai turi.

„Manau, „Traidenis“ tikrai turi tą produktą, kurio reikia mūsų šaliai“, įsitikinęs ir Al Jahailas.

Kuveite negamins

„Spalio mėnesį bus baigtas vienas cechas, iki Naujųjų metų pastatytas dar vienas, atvežta amerikietiška stiklo pluošto vyniojimo įranga, kuri leis našumą padidinti 4 kartus“, - pasakoja p.Leonavičius, kurio vadovaujama įmonė per šiuos metus į plėtrą investuos 7-8 mln. Lt.

Šiandien alytiškiai savo produkcija prekiauja Baltarusijoje, Ukrainoje ir Rusijoje, žvalgomasi į Moldovą. Jekaterinburge (Rusija) pasirašyta sutartis dėl gamyklos statybos, dar viena gamykla planuojama Ukrainoje. Tikimasi, jog per dvejus metus eksportas viršys pardavimus Lietuvos rinkoje. Alytiškiai visur laikosi vienodos plėtros strategijos – pirmiausia vežama Lietuvoje pagaminta produkcija, nors pelnas eksportuojant būna mažesnis nei gaminant vietoje, tik įsitvirtinus dominamoje rinkoje galvojama apie gamybą.

„Gaminti Kuveite šiandien pernelyg brangu. Vien mums reikalingas žemės sklypas kainuotų apie 4 mln. USD. Tikimės, jog, jei pavyks sėkmingai vykdyti valstybinius užsakymus, ateityje sklypą mums skirs valstybė. Tokiu atveju būtų galima gaminti ir ten“, - skaičiuoja p. Leonavičius, kurio žiniomis, visos kitos sąnaudos nebūtų didesnės nei Lietuvoje.

Domina ir turizmas

Lietuvoje viešintis kompanijos „Arward International Group“ viceprezidentas VŽ sakė, kad Kuveito verslininkus Lietuvoje domintų ne tik valymo įrenginiai.

„Ypač mus domintų turizmas, tačiau kol kas, kad galėtume plėtoti šį verslą, reikia sutvarkyti labai daug biurokratinių dalykų. Didžiausia problema – vizos“, - tikina p. Al Jahailas.

Kuveite nėra Lietuvos ambasados, ir kelionė su dokumentų tvarkymu atvykusiems verslininkams truko 6 dienas.

„Plačiau bendrauti su arabų kraštais šiandien trukdo politinė padėtis. Pavyzdžiui, Kuveito gyventojas, norėdamas atvykti į Lietuvą, ir gauti vizas, turi važiuoti į Egiptą, nes ten artimiausia mūsų šalies ambasada. Kai aš skridau į Kuveitą, vizą gavau oro uoste“, - trūkumus vardija p. Leonavičius. Jo žiniomis, Čekija šiuos formalumus sprendžia kitaip, ir turistai iš arabiškų kraštų jau pamėgo šį kraštą.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.