Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
"Mažas verslas - dideli sprendimai"
"Mažas verslas - dideli sprendimai"
Sigitas Leonavičius, Dzūkijos įmonės „Traidenis“ vadovas: „Smulkiajam verslui plėtoti yra daug nišų, tik jas reikia kūrybingai panaudoti“.

Sigito Leonavičiaus vadovaujama UAB „Traidenis“ – viena sparčiausiai augančių smulkiųjų ir vidutinių bendrovių šalyje, kurios pardavimas kiekvienais metais būna dvigubai didesnis.

Vandenvalos įrenginių gamyklai vadovaujantis verslininkas Sigitas Leonavičius, gurkšnodamas žaliąją arbatą, sako, kad jo verslo filosofijai didžiausią įtaką padarė darbščių japonų gyvenimo būdas. Taip pat priduria, kad laisvalaikis ir darbas jam yra susijusios sąvokos: „Kai turi mėgstamą darbą, tuomet ilsiesi dirbdamas“ . Šiais metasi direktorius tikisi, jog bendrovės apyvarta pasieks 40 mln. Lt apyvartą – 2006m. bendrovės pardavimas sudarė 15 mln. Pusę planuojamos produkcijos 2007 m. direktorius planuoja parduoti Lietuvos rinkoje, o kitą pusę – eksportuoti.

S. Leonavičiui neužtenka vienos rankos pirštų vardijant užsienio šalis, į kurias eksportuojami „Traidenyje“ pagaminti nuotekų valymo įrenginiai: tai Rusija, Ukraina, Baltarusija, Lenkija, Moldova ir kitos.

Lenkdamas pirštus direktorius prisimena, kad šį rudenį „Traidenis“ sudarė sutartį ir su Kuveito verslininkais. „Kuveito miestuose nėra modernių kanalizacijos valymo įrenginių: šios turtingos valstybės gatvėse nosį riečia nemalonus nuotekų kvapas, - sako direktorius. – Todėl jie susidomėjo mūsų produkcija“.

Nors ir žavisi japonų filosofija, direktorius vis dėlto linksta prie lietuviško paveldo. Tai rodo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Traidenio vardu pavadinta įmonė, ir biuro sienas puošiantys lietuvių dailininkų paveikslai. Greta jų išdėlioti ir sukabinti įmonei suteikti apdovanojimai: Metų gaminio, modernizuojant gamybą, gerinant darbo sąlygas, plečiant asortimentą ir rinkas – sėkmingai dirbančios įmonės, geriausio Alytaus apskrities verslininko, palankiausio aplinkai produkto ir daug kitų. Apdovanojimais ir padėkos raštais už paramą nukabinėtos kelios biuro sienos.

Verslas – gyvenimo universitetas

1985 m. dabartiniame Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijęs statybų inžinieriaus – dėstytojo diplomą, jaunas specialistas S. Leonavičius grįžo į Alytų.

Porą metų paragavęs pedagogo duonos, prasidėjus Michailo Gorbačiovo „perestroikai“ jis ėmėsi verslo. „Ką kiti apie verslą išmoksta universitetuose, man teko sužinoti pačiam“ – sako jis.

1996 m. S. Leonavičius buvo pirmas verslininkas Lietuvoje, pradėjęs gaminti lokalius nuotekų valymo įrenginius. Tuo metu šis verslas atrodė rizikingas, nes tokių gaminių rinkoje praktiškai nebuvo. „Tačiau idėja pasiteisino su kaupu. Rinka buvo tuščia, tad kiek pagamindavome, tiek parduodavome, - pasakoja direktorius. – Nors aplinkosauginiai įstatymai tuo metu buvo labai silpni, mano pirmieji klientai patys suvokė ekologijos reikšmę. Tai buvo privačius namus pasistatę verslininkai. Jie pastebėjo, kad jų pačių nuotekos gali pakliūti į kieme esančio geriamojo vandens šulinį“.

Klausiame, kodėl „Traideniui“ sekasi, nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad smulkusis ir vidutinis verslas Lietuvoje neišsikapsto iš duobės?

S. Leonavičius sako, jog verslininkams, ypač smulkiesiems, svarbu laikytis išvien. „Kai 1996 m. kūriaus „Traidenį“, tapau Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos nariu, naudojausi jų sukaupta informacija. Nuo 1998 m. esu Pramonininkų konfederacijos ir kitų organizacijų narys, - sako S. Leonavičius. – Kai esi mažas ir nepatyręs, tokioje terpėje didėja išprusimas“.

Komanda

Prieš dešimtmetį verslą pradėjęs nuo kelių žmonių kolektyvo, šiandien direktorius vadovauja 200 žmonių komandai. S. Leonavičius mielai kalba apie savo darbuotojus, nes lojalus kolektyvas jam padėjo išgyventi ir 2004 m. gaisrą. „Patalpos, įrengimai ir produkcija sudegė. Po gaisro mums buvo likę tik sąskaitos banke, užsakymai, darbuotojai ir įmonės vardas, - pasakoja direktorius. – Po nelaimės kai kurie žmonės siūlėsi dirbti už pusę atlyginimo, kai kurie tik žiūrėjo, kas bus. Tačiau aš darbuotojams pasakiau: „Tiems, kurie lieka dirbti įmonėje, dvigubinu atlyginimą“. Anot direktoriaus, tuo kritiniu momentu iš komandos pasitraukė tik vienas žmogus, o kolektyvas per devynias dienas sugebėjo atnaujinti gamybą. „Per savaitgalį išsinuomojau patalpas, per kelias dienas susipirkome įrengimus bei žaliavas ir vėl pradėjome veiklą, - prisimena S. Leonavičius. – Reikėjo matyti, kaip žmonės dirbo – per valandą buvo padaroma tiek, kiek normaliai per vieną dieną, o viena diena prilygo savaitei“. Anot verslininko, po šio atsitikimo įmonė dar sparčiau pradėjo kilti: išsinuomotos patalpos buvo didesnės nei nuosavos. Tai buvo paskata padidinti gamybą.

Nuo to laiko įmonės istorijoje laikotarpiai skirstomi „iki gaisro“ ir „po gaisro“. Po gaisro „Traidenis“ per dvejus metus atstatė sudegusias patalpas ir grįžo dirbti į savo teritoriją.

„Kuo sunkiau buvo gyvenime, tuo daugiau padariau“, - sako S. Leonavičius.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.