Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Moldovos delegaciją Alytuje stebino švara ir šiukšlių konteineriai
Moldovos delegaciją Alytuje stebino švara ir šiukšlių konteineriai
Vakar vizitą Alytuje baigė antradienį iš Moldovos atvykusi šios šalies Vyriausybės suformuota aštuonių asmenų delegacija. Delegatai, vadovaujami Moldovos premjero patarėjo Georgijaus Stratano, mūsų mieste ir Lietuvoje lankėsi nuotekų valymo įrenginių, technologinės įrangos gamybos įmonės, UAB „Traidenis“, iniciatyva. Svečiai susitiko su miesto meru Česlovu Daugėla, Alytaus apskrities viršininku Eugenijumi Palavinsku ir jo pavaduotoja Onute Balevičiūte, kitais šios institucijos specialistais, taip pat su Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriumi Česlovu Meržvinsku. Moldovos delegacija daugiausia dėmesio skyrė ir laiko praleido „Traidenyje“.

Vizitų rezultatas – įmonė Moldovoje

Svečių iš Moldovos delegaciją sudarė įvairių sričių specialistai: sveikatos prevencijos, statybos ir regioninės plėtros, vienos apskrities vadovas, inžinerinių tinklų ir nuotėkų valymo įrenginių projektuotojai.
Aukšto lygmens – Moldovos Vyriausybės ir „Traidenio“ – ryšiai užsimezgė alytiškio verslo konsultanto Dariaus Glušausko, vykdančio investicinius verslo projektus Moldovoje, pastangomis. Be to, pernai „Traidenis“ savo produkciją eksportavo šioje šalyje vykusioje parodoje. Joje apsilankė ir Moldovos premjeras, nes respublikai labai svarbios aplinkosaugos ir ekologijos problemos. Praėjusiais metais kartu su mūsų premjeru Gediminu Kirkilu Moldovoje viešėjo „Traidenio“ generalinis direktorius Sigitas Leonavičius ir kiti bendrovės atstovai. Pernai į Lietuvos ūkio ministeriją buvo atvykęs Moldovos ūkio viceministras, tąsyk susitikimai vyko irgi ne be „Traidenio“ vadovo. Taip Alytaus bendrovė prisistatė ir akreditavosi Moldovoje, įsitikino, kad „Traidenio“ produkcija šios rinkai itin reikalinga.
Kadangi tuo suinteresuota ir Moldovos Vyriausybė, jos premjeras suorganizavo jau minėtų specialistų delegacijos vizitą į „Traidenį“, Alytų ir Lietuvą. Mat Alytaus nuotekų valymo įrenginių ir technologinės įrangos gamybos įmonė Moldovoje baigia įsteigti savo bendrovę, ten atstovausiančią „Traideniui“. Ši bus šešta mūsiškės bendrovės atstovybė už Lietuvos ribų, dirbsianti vandentvarkos srityje ir tieksianti produkciją į Moldovą.

Ryšių plėtra skatina progresą

E. Palavinskas ir O. Balevičiūtė svečiams apibūdino padėtį Lietuvos ir apskrities ekonomikoje, ūkyje ir socialiniame sektoriuje, taip pat pristatė vykdomus tarptautinius projektus. „Tarp apskrities ir Moldovos ryšių nėra, tačiau esame atviri įvairioms iniciatyvoms. Bet štai pats gyvenimas padeda vieniems kitus rasti ir daug ką sustato į savo vietas“, - sakė E. Palavinskas, pabrėždamas, kad ir padėčiai gerėjant , miestas ir apskritis siekia spartesnės verslo plėtros.
Apskrities regiono plėtros departamento teritorijų planavimo vyriausiasis specialistas Linas Šakalis, pasitelkęs skaidres, svečius supažindino su įvairiapuse Alytaus apskrities padėtimi, verslo sąlygomis.
Č. Meržvinskas įvardijo oro, vandenų taršos problemas ir jų reguliavimą, supažindino su dabartine atliekų surinkimo ir tvarkymo būkle, naujos sistemos kūrimu, Alytaus apskrities vandens telkinių kokybe.
Delegacijos narys Alexanderis Corcebas sakė, kad moldavams itin patiko kaimo turizmas, gamta: „Pas mus irgi galima steigti kempingus dalijantis verslo turizmo patirtimi. Manau, bendradarbiavimas su „Traideniu“ gali būti plėtojamas įvairiose srityse, nes stovint vietoje nėra progreso. Mes irgi norime įstoti į Europos Sąjungą ir tikimės, kad Lietuva padės“.  

Moldovoje aplinkosauga ir ekologija apverktina


Bene labiausiai nustebino ekologijos inspektorius Valeriu Holbanas pareikšdamas, kad jam susidarė įspūdis, esą pas mus aplinkosaugos ir ekologijos srityje nėra ko veikti, nes niekur nematyti šiukšlių, pastatyti atliekų konteineriai: „Iš jūsų yra ko pasimokyti, pasidalyti patirtimi, dirbate teisinga linkme. Aš, kaip ekologijos inspektorius, neturėčiau prie ko prikibti. Pas mus šioje srityje, ypač atliekų utilizavimo, padėtis apverktina. Tad tikimės, kad šiuolaikiška ir veiksminga „Traidenio“ produkcija mums padės pagerinti būklę“.
Delegacija „Traidenio“ bendrovėje susipažino su naujausiomis technologijomis, stebėjo produkcijos gamybos procesą, dalyvavo seminare. Praėjusią savaitę įmonė įdiegė amerikiečių nuotekų valymo įrenginių gamybos technologiją. Tokią naudoja vokiečiai, o Baltijos šalyse – tik „Traidenis“.
Moldavams buvo suorganizuotos išvykos į Leipalingį, Rasteiniškių ir Bendorėlių gyvenvietes Vilniaus rajone, kad svečiai savo akimis pamatytų produkciją veikiančiuose objektuose. Paaiškėjo, kad tarp delegacijos narių yra ir potencialių „Traidenio“ gaminių užsakovų.
Be kita ko, delegatai domėjosi valstybės parama jaunoms šeimoms, nekilnojamojo turto kainomis, lietuvių atlyginimais. „Mums šis vizitas buvo labai naudingas. Gavome daug įvairios informacijos. Įsitikinome „Traidenio“ struktūra ir strategija, o svarbiausia, kad einame ta kryptimi“, - apibendrino Moldovos premjero patarėjas. Vakar delegacija iš Alytaus išvyko į Aplinkos ministeriją, iš šios – į savo šalies sostinę Kišiniovą.


Nuotraukoje: Su Moldovos delegacija ir kitais svečiais (iš kairės sėdi) Alytaus apskrities viršininkas Eugenijus Palavinskas, Moldovos premjero patarėjas Georgijus Stratanas, apskrities viršininko pavaduotoja Onutė Balevičiūtė, "Traidenio" generalinis direktorius Sigitas Leonavičius.    

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.