Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Airiją galima susikurti ir Lietuvoje
Airiją galima susikurti ir Lietuvoje
"Verslas kaip ir sportas - komandinis žaidimas, nors gerokai didesnis už futbolą ar krepšinį. Tik gera komanda ir patyręs treneris gali pasiekti puikių rezultatų", - mano alytiškis Sigitas Leonavičius.

S.Leonavičius keliolika metų vadovauja vienai iš sėkmingiausiai veiklą vystančių Lietuvos įmonių "Traidenis". Ši bendrovė - Lietuvoje ir užsienyje gerai žinoma nuotekų valymo įrenginių gamintoja.  

Kai S.Leonavičius su grupele entuziastų 1994 metais pradėjo įgyvendinti aplinkos apsaugos verslo idėją - gaminti nuotekų valymo įrenginius, kurių šalyje tuo metu beveik niekas nesiūlė, daugelis į tai žiūrėjo skeptiškai ir verslininko sėkme mažai kas tikėjo.

Tačiau jaunų alytiškių rizika pasiteisino - pirmieji bandymai sulaukė sėkmės.

Antrą dešimtmetį skaičiuojanti įmonė išaugo ir sustiprėjo - be centro, įsikūrusio Alytuje, veikia dar šešios dukterinės įmonės užsienyje. Bendrovės veikla įvertinta daugybe apdovanojimų Lietuvoje ir kitose šalyse.

Svarbiausia žinoti, ko nori

"Jei per gyvenimą nori nedirbti, susirask mėgstamą, malonumą teikiantį darbą", - juokauja verslininkas ir priduria, kad atėmus mėgstamą darbą, atsivertų jį kaip žmogų gniuždanti tuštuma.

Anot S.Leonavičiaus, stimulas daryti kažką daugiau, negu gyvenimas tuo metu gali duoti, atsirado, kai gavęs inžinieriaus statybininko diplomą su šeima apsigyveno statybininkų bendrabutyje. Jo nežavėjo nei dėstytojo darbas profesinėje mokykloje, nei galimos šio darbo finansinės ir karjeros perspektyvos.

Daugelio verslo pasaulio žmonių laikomas pavyzdžiu alytiškis neslepia, kad verslo pradžiamokslį kaip ir daugelis tuo metu pradėjo turguje.

"Važiavau keletą kartų į Lenkiją, bet greitai pajutau - tai ne man. Visą laiką jaučiau gamybos trauką. Sudėtinga specifika manęs negąsdino, tik teikė malonumą atverdama galimybes dalyvauti kūrybos procese", - sako jis.

Anot verslininko, žmogus gali daug pasiekti atkakliai ir ilgai dirbdamas vienas, tačiau būna daug geriau ir greičiau, jei nusišypso sėkmė ir likimas suveda su didelę patirtį turinčiais žmonėmis.

"Tai, kad tinkamu laiku atsiradau tinkamoje vietoje - dar viena mano kaip verslininko sėkmė. Nuo 1998 metų dalyvaudamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos veikloje sutikau daug didelę patirtį turinčių verslininkų, kurie tada manęs dėl menkos patirties neatstūmė. Kiekvienas susitikimas su jais tapdavo reikšmingu stimulu žengti į priekį," - pasakojo S. Leonavičius.

Patarimai, palaikymas iš šalies labai svarbu siekiant užsibrėžto tikslo, tačiau verslininko įsitikinimu, ne mažiau svarbios ir įgimtos charakterio savybės.

"Dainininkui, muzikantui ar dailininkui būtina turėti Dievo duotą talentą. Ir verslininkui to reikia. Tačiau vien talento neužtenka - būtinas didelis žinių bagažas ir atkaklus darbas, bet net ir tada didelės sėkmės nesulauktum, jei neturėtum kūrybingos ir ambicingos bendraminčių komandos".

Verslui skirta įveikti kliūtis

Lietuvoje sąlygos verslui vystyti nėra idealios, bet S.Leonavičiaus nuomone, tokių ir nereikia. Per Nepriklausomybės metus atsiradusias verslo galimybes alytiškis vertina kaip normalias - norint, stengiantis galima dirbti ir užsidirbti, nors įstatymų bazė galėtų būti kiek palankesnė.

"Jei įmonės vadovas nori, kad jo įmonėje dirbtų žmonės, stengiasi sukurti kuo geresnes darbo ir socialines sąlygas. Kodėl to paties nedaro valstybė? Tai viena iš priežasčių, kodėl lietuviai išvažiuoja dirbti į Airiją ar kur kitur, nors ir mūsų šalyje yra ką veikti. Valdžios vyrai turėtų apie tai pamąstyti. Deja, kol kas politikai galvoja, kad verslas kažkaip susitvarkys pats", - sako verslininkas.

S.Leonavičius optimistiškai žvelgia į Lietuvos verslo vystymosi perspektyvas ir džiaugiasi, kad šiandien valdžia trukdo mažiau.

"Kad ji padėtų, turi prasidėti kitas etapas. Reikia mažiau verkti ir dejuoti, kas būdinga mūsų tautiečiams - Airiją ar Angliją galima susikurti čia", - įsitikinęs verslininkas.

Verslo pasaulyje gerai žinomą alytiškį į savo gretas viliojo ne viena partija, bet S.Leonavičius šiuo klausimu kategoriškas: politika kaip ir verslas - profesionalų darbas. Be to, versle negalima painioti dviejų dalykų: vieni politikoje daro verslą, kiti, prie kurių ir save priskiria "Traidenio" vadovas, - versle politiką.

Alytiškis, remdamasis savo patirtimi, drąsiai teigia, kad kur duris sunku atidaryti diplomatiniais būdais, verslo interesai jas praveria lengvai.

Į klausimą, ar nesigaili pasukęs verslo keliu ir nepasirinkęs dėstytojo darbo, S.Leonavičius nė akimirką nedvejoja: "Kai tave įtraukia verslo verpetas ir tai tampa gyvenimo būdu, supranti, kad pasirinkai teisingą kelią. Tada stimulu tampa ne tikslas uždirbti kuo daugiau pinigų, o pats procesas".

S.Leonavičius konservatyvus ir pastovus - verslo partneriai išliko tie patys nuo bendrovės įsteigimo, bet jo pomėgiai patys įvairiausi ir ekstremaliausi. Jau seniai išbandytas slidinėjimas kalnų ir vandens slidėmis, plaukiojimas kateriais, motociklai ir mototrasos, žvejyba ir kita.

Laiko pomėgiams alytiškis randa racionaliai planuodamas savo laiką. Pastaraisiais metais verslininką paviliojo aviacija. Jis nusipirko sraigtasparnį "Robinson 44", kurį valdyti jį moko aukščiausios klasės pilotas Viktoras Drozdovas.

"Matyt, tai įgimta. Aš ne žaltys, kuris visą gyvenimą gali praleisti susirangęs oloje. Visada norėjau kilti aukštyn tiek darbe, tiek rinkdamasis pomėgius", - pusiau rimtai, pusiau juokais sako verslininkas.


Nuotraukoje iš kairės: UAB "Traidenis" gen. direktorius S. Leonvičius ir pilotas V. Drozdovas 

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.